ІСТОРІЯ  ТА  СИМВОЛІЗМ ІКОНИ “ БОГОРОДИЦЯ ЄДНАННЯ”

Вся історія боротьби Українського народу за церкву Христову та Волю, насичена особливим опікунством та покровительством нашої Небесної Матінки .  Як запорізьке козацтво, так і воїни УПА вели боротьбу за Українську землю під хоругвою Покрову Пресвятої Богородиці.  Навіть у далекому холодному Сибіру на засланні, підносили свої молитви та прохання про підтримку до Пречистої Марії. Благали щоб дала сили у  нелюдських муках вистояти,  та хоч краєм ока побачити благодатну, але таку вистраждалу Українську землю. Почути спів соловейка, різдвяну колядку, помолитися впавши на коліна у старенькій, але рідній до болю, красивій немов Великодня писанка сільській церковці.

 

Ікона “Богородиця Єднання” одна із тих духовних святинь що бачили і сльози та молитви, надію та розчарування тих, чиє серце палало любов’ю до Бога та України.  Знайдена нащадками Українських політв’язнів  у одному із Соловецьких монастирів, що були перетворені на тюрми та катівні, на підлозі однієї із келій,  що слугувала за тюремну камеру, прибитою цвяхом до підлоги.

Зараз важко дослідити чому саме так, чи для наруги чекістами, чи хтось із Українських мучеників прибив накривши шматком соломи, щоб врятувати від  знавіснілого червоного звіра.

 

Вона являться тією духовною струною, що відтворює та поєднює молитви та боротьбу поколінь Українського народу за Волю та Незалежність.  Достеменно невідомо скільки наших Героїв минувшої боротьби молилися перед іконою “Богородиця Єднання”, але здогадуємося, що напевне тисячі закривавлених уст благали за Волю та торжество Божої правди на нашій землі.  Небезпідставно припускаємо що молилися  перед нею також ісповідники віри,  репресовані священики та єпископи, благаючи єдності у дусі, вірі, та молитві, за єдність нашого народу навколо Київського престолу, во ім’я кращого майбуття Української Землі.

 

На початку 90-років перевезена в Україну на Львівщину,  де трепетно зберігалася репресованими політв’язнями, що повернулися до рідної оселі. Пізніше 2015р.  їхній син Андрій Мацюрак передав її капелану о. Миколі Мединському для духовного опінства воїнів на фронті.

 

На іконі Пречиста Марія зображена не традиційно із маленьким Ісусом на руках, а натомість тримає сувій із словами молитви. Символічно Матір всього світу ніби очікує щоб прийняти у свої обійми нове дитя,і тим дитям є народ Український , що відроджується нашою Вірою та Чином,  у Єдності наших сердець.  Назва ікони “Богородиця Єднання” виникла вже на фронті, під час молитов та спілкування із воїнами, та являється ніби висвітленням внутрішнього змісту слів молитви на паргаменті що тримає в руках Богородиця:  “ Царю Небесний, прийми всяку людину” взиває до свого Сина Богородиця.  Взиває до єднання людини із Богом що проходить через покаяння:  “ Мати Божа, рятуй Україну “, серцем проголошують покоління Українських борців за волю,  через позолочений напис, на вже доробленому кивоті.

 

Ікона намірено не піддавалася реставраційним роботам, внаслідок чого особливе сприйняття її, відчуття духовної боротьби сподвижників Української ідеї за торжество Божої правди на Українській землі.   Тріщина що проходить через всю ікону, є символом  розділеного нашого народу байдужістю наших сердець, дрібними чварами та незгодами подрібленого. І тільки тверда віра та молитва може залікувати цю болючу рану.  Тільки Материнський Покров Богородиці  дарує нам Єднання, допоможе відродитися у Єдиній Українській Родині, спонукає в унісоні битися кожному Українському серцю прославляючи її Сина,  Господа нашого, Ісуса Христа.

 

Мати Божа, наша небесна Заступнице, перед чесною іконою твоєю “Богородиця Єднання” молимо Тебе,  спонукуй кожне вірне Українське серце на Шлях  Єднання, сплети наші помисли та дії у Вервицю Перемоги,  та допоможи збудувати таку вимріяну, вимолювану, по тюрмах та засланнях вистраждалу “Рідну Українську Хату”, під Твоїм Святим Покровом. АМІНЬ !!!